logo

Zmiennicy

Od dziecka przez moje życie przewijał się duży fiat. Dorastałem w czasach, kiedy to właśnie maluchy i duże fiaty stanowiły podstawę motoryzacyjną Polski. Fiat był w domu, fiatem jeździł tata w pracy, fiat był w telewizji, fiat był w serialach. Nic dziwnego, że Zmienników oglądało się z zapartym tchem, mimo że będąc kilkuletnim brzdącem, niewiele się z tej prześmiewczej historii osadzonej w rzeczywistości PRL-u rozumiało. Ważny był fiat. Żółty. Taksówka WPT, z numerem bocznym 1313.
Zafascynowanie historią Kasi i Jacka przeżyło próbę czasu, sentyment do dużego fiata pozostał i przez to, od kilku lat, sam jestem posiadaczem kanta rodzimej produkcji. Wprawdzie nie jest żółty, nie jest taksówką, ale o Zmiennikach nie da się zapomnieć. Nawet nie próbuję. Lubię bardzo. Do tego stopnia, że gdy kilka dni temu przeczytałem informację o możliwości spotkania się z Panem Mieczysławem Hryniewiczem w Hotelu Olandia, wiedziałem, że na to spotkanie pojechać muszę. I pojechałem. Nie tylko miałem przyjemność porozmawiać z odtwórcą roli serialowego Jacka Żytkiewicza, nie tylko zdobyłem autograf Pana Mieczysława na koszulce i klapie bagażnika swojego kanta (nawiasem mówiąc, zaraz obok autografu Bronisława Cieślaka – serialowego Borewicza) – ale też miałem wielką przyjemność podróżowania jako pasażer żółtej taksówki (wiernej repliki serialowego fiata), prowadzonej przez Pana Mieczysława. Poczułem się w tym momencie jak Krashan Bhamaradżanga, jak docent Kwiatek, jak… ech… Po prostu wspaniale.
Spełniłem sobie marzenie. Żyjcie tak, byście i Wy mogli spełniać swoje!
PS. W tym miejscu serdecznie chciałbym podziękować Szymonowi, właścicielowi żółtej WPT1313. Bez Ciebie chłopie nie doszłoby do tego spotkania. Dzięki bardzo!

WPT1313-2b

WPT1313-3b

WPT1313-4b

WPT1313-5b

WPT1313-6b

WPT1313-7b

WPT1313-8b

WPT1313-9b

WPT1313-10b

WPT1313-11b

WPT1313-13b

WPT1313-14

WPT1313-15b

WPT1313-1b

  • Share

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>